KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10188047
*
nr 1018 8047
Christina Greger
(f. 1953), Sverige
Oljemålning, skulptural, Christina Greger, stilleben, signerad, 117x117 ink. ram
Christina Greger, svensk bildkonstnär född 1953.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 19:16:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 21:11:18
1
1.100 kr
14/2 18:16:39
2
1.100 kr
14/2 18:16:39
1
1.100 kr (Budbetjänt)
14/2 18:18:38
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina greger olja oljemålning oljemålningar ram skulptural stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Christina Greger
Christina Greger, svensk bildkonstnär född 1953.
Läs om budbetjänten
nr 1018 8047
Christina Greger
(f. 1953), Sverige
Oljemålning, skulptural, Christina Greger, stilleben, signerad, 117x117 ink. ram
Christina Greger, svensk bildkonstnär född 1953.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/2 21:11:18 | 1 | 1.100 kr |
| 14/2 18:16:39 | 2 | 1.100 kr |
| 14/2 18:16:39 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 14/2 18:18:38 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina greger olja oljemålning oljemålningar ram skulptural stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



